Załóż firmę w AIP WSISiZ!
5 Edycja Konkursu na Biznesplany
Cambridge Python
Obecnie znajdujesz się: Strona główna / AIPtech / Zacznij swój biznes / Głos przedsiębiorców

Głos przedsiębiorców

Dodane przez: Marcin Kowalik, wtorek, 25 wrzesień 2007

"(…) Młodzi ludzie z AIP to osoby dobrze wykształcone albo takie, które się kształcą. Wykorzystanie tego potencjału może zmienić Polskę. Tworzone przy uczelniach Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to wspaniały pomysł pozwalający wzbogacić wiedzę uzyskaną w trakcie studiów w praktycznych działaniach rynkowych (…)"

Premier Kazimierz Marcinkiewicz – Patron Honorowy AIP (podczas uroczystości zakończenia II konkursu na biznesplany w AIP: 13.02.2006, Kancelaria Premiera)

„(…) Jeżeli chcemy rozwijać przedsiębiorczość, to trzeba myśleć o przyszłości. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są właśnie zaczynami przyszłości. Łączą w sobie dynamikę młodości z nauką, z osiągnięciami badawczymi. To, co w innych krajach jest czymś normalnym, w Polsce jest jeszcze czymś nowym, dlatego wymaga szczególnego, intensywnego wsparcia (…)”

Wicepremier prof. Jerzy Hausner – były Patron Honorowy AIP (podczas spotkania z przedstawicielami AIP: 19.01.2005, Gabinet Premiera w MGiP
Marek Goliszewski

„…Dzisiaj na świecie nie liczy się wielkie terytorium, bogactwa naturalne, siła rąk. Dziś liczy się mózg. Liczy się pomysł, innowacyjność. To wy jesteście przedstawicielami tego świata…”

Prezes BCC Marek Goliszewski (podczas uroczystości inauguracji konkursu na biznesplany w AIP: 24.01.2006, Pałac Lubomirskich, BCC)
Jan Antoszkiewicz

„AIP pytają: Dlaczego tak intensywnie wspieram młody biznes, przedsiębiorczość młodych?

To bardzo proste!! Razem tworzymy nową międzypokoleniową kulturę opartą na wzajemnym szacunku, partnerstwie, i otwartości. Kulturę współpracy, współżycia ponad podziałami i rozwoju, tak potrzebną Polsce. Tworzymy klimat aktywnego działania, wymiany idei, pomysłów i dążeń, oraz stałego doskonalenia i poszukiwania lepszej przyszłości. (…)

Wspólnie łatwiej nam ciągłe poszukiwać nowości i potrzeby lepszego życia bogatszego intelektualnie i duchowo.

W zharmonizowanej kulturze międzypokoleniowej możemy zrobić więcej.”

prof. dr hab. Jan D. Antoszkiewicz, Prezes Leo May Consulting, Kierownik Zakładu Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Handlowej, Przewodniczący Rady Fundacji AIP

„Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości - to dobra i ważna inicjatywa. Lubię młodych ludzi z pomysłami, działających z zapałem, celem i pasją. Właśnie ci młodzi ludzie - "wizjonerzy" być może za parę lat będą stanowić trzon dobrego polskiego biznesu. Dlatego z przyjemnością, a także ciekawością wspieram tę inicjatywę. „

Prezes Curtis Group Zbigniew Niemczycki

„(…)AIP umożliwiają kreatywnym i wykształconym młodym ludziom poniżej 30. roku życia założenie własnych firm, dzięki którym mogą oni zarobić na utrzymanie i dalsze kształcenie. AIP próbują przekazać wiedzę praktyczną, tak by przygotować młodych ludzi do wkroczenia w świat biznesu.(…) Polskie AIP są pierwszą tak dużą siecią inkubatorów w Europie Środkowo-Wschodniej.”

Prof. Leszek Balcerowicz, fragment rekomendacji skierowanej do Ingvara Kamprada - założyciela i głównego doradcy IKEA Group