Załóż firmę w AIP WSISiZ!
5 Edycja Konkursu na Biznesplany
Cambridge Python
Obecnie znajdujesz się: Strona główna / AIPtech / Media o AIP / Media o AIP 1-12 września 2008 r

Media o AIP 1-12 września 2008 r

Dodane przez: Dział PR, poniedziałek, 22 wrzesień 2008

Ulgi w ZUS

Prawie 400 tys. osób skorzystało z ulgi ZUS, jaką w 2003 roku zaproponowało Studenckie Forum BCC. O rozwój przedsiębiorczości dbają także Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, w ramach których powstał program strategicznego rozwoju przedsiębiorczości Droga do Polski Przedsiębiorczej.

Zobacz!

Magazyn BCC,01.09.2008

Wejście gry

100ludzi.pl - portal społecznościowy, w którym istnieje możliwość oddawania głosów w licznych rankingach, to pierwsza inwestycja funduszu zalążkowego AIP Seed Capital.

Zobacz!

Magazyn BCC, 01.09.2008

Polska Przedsiębiorcza jako akcja edukacyjna

Jeśli nie zachęcimy młodych osób do zakładania firm i rozwijania się na rynku pracy, to tych firm w Polsce nie będzie! O Polsce Przedsiębiorczej jako programie oświatowym mówił w programie Andrzeja Nierychło Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes AIP.

Zobacz!

TV Biznes, 01.09.2008

Dzwonek alarmowy

Nauka przedsiębiorczości w Polskich szkołach wymaga dużych zmian, aktualnie Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zmniejszyć liczbę godzin nauczana podstaw przedsiębiorczości. W ramach programu Polska Przedsiębiorcza przeprowadzono fakultatywne zajęcia z przedsiębiorczości w 3 miastach.

Zobacz!

TVN CNBC Biznes, 01.09.2008

Rabacik

Kamil Gałdzicki po powrocie z Irlandii założył firmę Rabacik w lubelskim inkubatorze. Pomysł na firme podpatrzył w Stanach Zjednoczonych, teraz jego firma umożliwia mieszkańcom Lubelszczyzny dostęp do zniżek oferowanych przez firmy działające na rynku lubelskim.

Zobacz!

Lubelski Biznes, 01.09.2008

„21 firm w ciągu roku”

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Lublinie, który funkcjonuje od ponad roku na UMCS oraz na WSPiA obchodził swoje pierwsze urodziny.

Zobacz!

Lubelski Biznes, 01.09.2008

AkademickieInkubatory Przedsiębiorczości - dobry start w świat biznesu

Drzewo Sukcesu to nazwa firmy, którą w inkubatorze przy UW, założył Michał Jezierski. Produktem firmy Michała jest "pakunek ciepła" - czyli gotowy opał w formie pudełka.

Zobacz!

BiznesWarszawski, 08.09.2008

6 największych miast – 6 największych centrów przedsiębiorczosći

AIP Business Link, czwarty etap Drogi do Polski Przedsiębiorczej, to temat rozmowy w TV Biznes, której gościem był Jakub Wronkowski, dyrektor Zarządzający AIP Business Link.

Zobacz!

TV Biznes, 09.09.2008

Psów cięcie gięcie

Z psami ma do czynienia od lat. Psy strzyże już od 15 lat, jednak od niedawna jako profesjonalna firma. Wywiad z Marcinem Piekutem, założycielem firmy Psa Fryz przy AIP Wyżeszej Szkoły Handlu I prawa im.Łazarskiego.

Zobacz!

Kariera, 10.09.2008

Czy warto inwestować w Polsce?

17% młodych Polaków chce założyć własną firmę – jesteśmy pod tym względem drudzy na świecie po Łotwie. Skąd biorą się, więc problemy inwestorów? W jakim kierunku powinna podążać Polska, żeby stać się Przedsiębiorczą? Dariusz Żuk, prezes AIP, mówił o problemach polskiej gospodarki oraz alternatywie jaka ad lat tworzą Akademickie Inkubatora Przedsiębiorczości.

Zobacz!

TV Biznes, 11.09.2008

Od dotacji na założenie firmy bezrobotny będzie płacił podatek

W ramach działania PO KL 6.2. będzie można uzyskać 40 tys. zł. na założenie własnej firmy. O te dotacje pytają najczęściej studenci mówi Rafał Wojszko, specjalista ds. Funduszy Europejskich AIP

Zobacz!

Gazeta Prawna, 11.09.2008

Zjazd szefów AIP

Jak pozyskać środki na finansowanie e-biznesu w ramach Projektu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka mogli dowiedzieć się dyrektorzy inkubatorów z całej Polski, którzy przyjechali do Torunia na konferencję "Finansowanie e-biznesu"

Zobacz!

Gazeta Wyborcza Toruń, 12.09.2008

Inżynierowie od przedszkola

W Bydgoszczy powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości. Z powodzeniem działa inkubator przy WSG, który należy do ogólnopolskie sieci AIP.

Zobacz!

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, 12.09.2008

Kronika Prawna

Według rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego program Patent Plus będzie wspierał finansowo wynalazki. O środki mogą ubiegać się m.in. Akademickie Inkubatory przedsiębiorczości.

Zobacz!

Gazeta Prawna, 12.09.2008

Szansa na tani patent dla twórców techniki

90-procentowa dotację mogą uzyskać instytucje na pokrycie kosztów ochrony wynalazku nadającego się do komercjalizacji. O dotacje mogą ubiegać się także Inkubatory przedsiębiorczości.

Zobacz!

Rzeczpospolita,12.09.2008