Załóż firmę w AIP WSISiZ!
5 Edycja Konkursu na Biznesplany
Cambridge Python
Obecnie znajdujesz się: Strona główna / AIPtech / Media o AIP / Media o AIP 18 czerwca - 10 lipca 2008 r

Media o AIP 18 czerwca - 4 lipca 2008 r

Dodane przez: Katarzyna Woźniak, wtorek, 15 lipiec 2008

Studio Biznes

Gościem Andrzeja Nierychło w programie Studio biznes był Paweł Gruszecki z firmy Vbiz.pl , która przeprowadziła analizę stron internetowych spółek giełdowych w Polsce.

Zobacz!

TV Biznes, 21.06.2008

Żadnej Pracy się nie boję

W programie Magda Wojciechowa i Ewa Ceborska opowiadały o swojej firmie - poradni dietetycznej Food&diet. Krzysztof Jakubowski przedstawił korzyści funkcjonowania w pionie AIP a Tomasz Gutt z firmy Animatorzy i Tomasz Karwowski (Advisum) zachęcali do zakładania firmy w oparciu o marzenia. O pasji w biznesie mówił także Roman Gutek podczas ostatniego spotkania z cyklu Johnnie Walker Biznes Mixer 10 kroków do biznesu.

Zobacz!

TVP info, 18.06.2008

Przystanek Praca

Jak znaleźć swoje miejsce na rynku, jak sfinansować swój biznes, jak skutecznie prowadzić marketing i zarządzać jakością? – na te i wiele innych pytań odpowiadali biznesmeni podczas 10 spotkań Johnnie Walker Biznes Mixer 10 kroków do biznesu. W ostatnim spotkaniu uczestniczył Roman Gutek, który mówił jak połączyć pasję z biznesem.
Jacek Aleksandrowicz , wiceprezes AIP przedstawił możliwości jakie dają fundusze europejskie w ramach PO KL.

Zobacz!

TVP 2, 23.06.2008

Stawiamy na młodych!

Po Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Toruniu, Warszawie i Trójmieście przyszedł czas na Kielce. 24 czerwca (wtorek) odbyło się spotkanie Przedsiębiorcze Kielce, podczas którego przedstawiciele Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przedstawili władzom miasta strategię rozwoju gospodarczego Kielc i regionu.

Zobacz!

TVP Kielce, 24.06.2008

Ułatwi start pierwszorocznym

Ludziarnia – portal integrujący ludzi między 18 a 35 rokiem życia to pomysł na biznes Agaty Gadzinoskiej laureatki toruńskiego konkursu na biznesplany.

Zobacz!

Nowości, 24.06.2008

Dla przedsiębiorczych

Podczas Gali Polski Przedsiębiorczej wręczono statuetki Rankingu TOP 10 w dziesięciu kategoriach. Przyznano także wyróżnienie Johnnie Walker Keep Walking Award, które przypadło Marcie Godzisz.

Zobacz!

Brief, 25.06.2008

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

„AIP to inicjatywa zmierzająca do rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w Polsce”. Materiał, w którym ujęto misję i cele oraz zasady funkcjonowania w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Zobacz!

Tygodnik Nowy, 01.07.2008

Panorama Leszczyńska, 03.067.2008

Kto mi powie, skąd mam wziąć pieniądze na rozwój mojej firmy?

Po pieniądze na rozwój własnej firmy często idziemy do banku. Te nie zawsze jednak udzielają nam pomocy. Startującym w biznesie z pomocą idą inkubatory przedsiębiorczości. W Polsce pierwszą i największą siecią są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które m.in. ze środków unijnych finansują działalności młodych przedsiębiorców.

Zobacz!

Puls Biznesu, 02.07.2008

Za dużo polityków, za mało menedżerów

Inkubatory działające przy Politechnice Opolskiej i tamtejszym Uniwersytecie nie spełniają swych podstawowych zadań. Zamiast pomagać studentom w otwieraniu przez nich własnych firm, wykorzystują środki unijne do promocji swych uczelni. Inaczej ma się sytuacja w inkubatorze przy WSB we Wrocławiu, należącego do fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, w którym funkcjonuje ponad 30 firm, osiągających duże obroty.

Zobacz!

Nowa Trybuna Opolska, 04.07.2008

Czy można studiować na dwóch uczelniach jednocześnie?

„Rób wszystko” – takie motto przyświeca Rafałowi Kruczkowskiemu, który jest wicedyrektor inkubatora w Gdańsku. Rafał studiuje medycynę i prawo a od października planuje otworzyć własna firmę.

Zobacz!

Polska Dziennik Bałtycki, 07.07.2008

Na lato trzeba mieć inspiracje

IMP Szkolenia firma funkcjonująca w AIP UMCS w Lublinie poprowadzi tygodniowe szkolenia „Lato Inspiracji”. Odbiorcy szkolenia, uczniowie 3 klas liceów oraz studenci naucza się, jak realizować swój pomysł.

Zobacz!

Dziennik Wschodni, 10.07.2008

Tomek, czyli jak wynaleźć siebie

Lubi frytki i chodzi w szortach – wywiad z Tomkiem Wiśniewskim laureatem IV edycji Konkursu na Biznesplany. Pomysł ultradźwiękowej sondy dla niewidomych dał Tomkowi pierwsze miejsce w konkursie.

Zobacz!

Przekrój, 10.07.2008

Zalety i wady prowadzenia działalności w inkubatorach przedsiębiorczości.

Założenie firmy w inkubatorze przedsiębiorczości służy przede wszystkim wypróbowaniu i przetestowaniu pomysłu biznesowego. Inkubatory udzielają przede wszystkim pomocy prawnej, księgowej i administracyjnej oraz udostępniają biuro. Czas inkubacji trwa do 2 lat.

Zobacz!

Gazeta Podatkowa, 10.07.2008